Sokaknak nem kedvence a lábnap, de nem érdemes kihagyni. Egyrészt mert lassan előkerülnek a rövid szoknyák és a szép formás láb sok férfi gyengéje, másrészt mert ha a láb nem erős, akkor a többi izom sem fog szépen fejlődni. A sikerhez nem árt a szálkásító étrend sem.
Bemelegítéssel kezdjünk!
A végén ne hagyjuk ki a nyújtást!
A szuperszett két, ellentétes (antagonista) izomcsoportot megmozgató gyakorlatból áll, melyeket egymás után pihenő nélkül végzünk. Amíg az egyik izomcsoport dolgozik, a másik pihen.
A triszett pedig három különböző gyakorlattal dolgozza meg az adott izomcsoportot.
Ezekkel az edzésmódszerekkel az edzésidőt nem fogjuk növelni, ugyanannyi idő alatt, sokkal több gyakorlatot tudunk elvégezni. Ráadásul a pulzusunk is magasan marad az edzés ideje alatt.
Guggolásnál figyelj a térd helyzetére! Ha nem szeretnél lesérülni, próbálj úgy guggolni mintha egy székre szeretnél leülni. Állj csípőszéles terpeszben, lábfejeid picit kifelé nézzenek, szép lassan guggolj le, tartsd ki a gyakorlatot, ne kapkodj, a térd ne menjen előre túlzottan, a súlypontodat a sarkadra helyezd, a hátad legyen egyenes, a tekinteted pedig enyhén felfelé irányúljon. Ennek gyakorlását fallal szemben állva ajánlom.
Nézd meg a videót hozzá
Kitörésnél elsősorban a combod elülső (combfeszítő) és hátsó (combhajlító) része, valamint a farizmod dolgozik. Lépj egy nagyot előre (támdóállás) és a hátsó lábad térde közelítse a talajt. Törzs egyenes, merüleges a talajra, lábfejek előre néznek, térd nem „előzi” meg a lábfejet. Ismételd a másik lábaddal is.
Mivel a vádli egy igen strapabíró izom, akár heti 3 alkalommal is edzhetünk rá (nem egymást követő napokon). Érdemes kombinálni a lábtartást, hogy az izmot minden irányból megdolgozzuk. Ha sarkunkat befelé fordítjuk a vádlink belső része dolgozik, ha kifelé, akkor a külső. Párhuzamos lábfejnél a terhelés egyenletesen oszlik el.
Vállunk 3 részből (fejből) áll, ezért érdemes minden irányból terhelni az edzés során. Az elülső fejet nyomásokkal és előreemeléssel lehet megdolgoztatni, az oldalsót oldalemeléssel, a hátsót pedig döntött oldalemeléssel vagy hátsódelta géppel. Mivel vállunk nem túl nagy izom, nem is érdemes rá túl sok gyakorlatot végezni.
Ha kérdésed van a gyakorlatokkal, vagy az edzés tervvel kapcsolatosan, tedd fel nyugodtan a cikk alatt!